مدیکال کانادا

مدیکال کانادا

تمام متقاضیان واعضای خانواده آنها (یعنی همسر و فرزندان) لازم است از سد آزمایشات پزشکی عبور کنند.

‎اگر متقاضی یا هر یک از افراد خانواده وی به خاطر مسایل پزشکی به کانادا ممنوع الورود باشند، متقاضی نمی تواند به کانادا مهاجرت کند.

‎📌کسانی که تقاضای اقامت موقت کانادا دارند نیز ممکن است بسته به ویزای مورد نیاز (مثل بعضی ویزاهای کار موقت) یا تشخیص افسر مهاجرت (مثلاً به واسطه کهولت سن یا سوابق موجود پزشکی) مجبور به گذراندن آزمایشات پزشکی باشند.

‎بعضی افراد از آزمایشات پزشکی معاف هستند؛ همچنین بعضی افراد صرف نظر از نتیجه آزمایشات، هیچ گاه به کانادا ممنوع الورود نمی شوند.
‎ شرح این شرایط خاص از حوصله نوشته حاضر خارج است.

‎📌📌آزمایشات پزشکی شامل چه مواردی می شود؟

‎✅معاینه پزشک و مصاحبه ای که توسط پزشک انجام می شود که حول و حوش سوابق بیماری و سلامت جسمی است
‎✅عکس از قفسه سینه
‎✅آزمایش ادرار و خون پزشک معتمد اداره مهاجرت کانادا این آزمایشات را هدایت می کند.
‎ رادیولوژی هم توسط مؤسسات مورد اعتماد اداره مهاجرت کانادا صورت می گیرند.
‎✅گاه پزشک معتمد بسته به نتیجه مصاحبه، آزمایشات یا معاینات، آزمایشات بیشتری را سفارش می دهد یا متقاضی را برای معاینات بیشتر به پزشک متخصص معرفی می کند.

‎📌معمولاً بچه های زیر 11 سال از عکس قفسه سینه معاف هستند، مگر آنکه پزشک تشخیص دهد که گرفتن عکس لازم است (به عنوان مثال به خاطر مبتلا به سل بودن یکی از اعضای خانواده).

‎ آزمایش خون هم حداقل شامل آزمایش ایدز و سیفلیس می شود. فهرست دقیق آزمایشات، توسط پزشک معتمد تعیین می شود ولی این دو مورد حتماً در میان آزمایشات وجود خواهد داشت.

‎📌📌چه نوع بیماری هایی موجب ممنوع الورود شدن هستند؟

‎تشخیص دقیق اینکه چه بیماری هایی سلامت جامعه کانادا را به خطر می اندازند یا هزینه آنها بیش از اندازه است به عهده افسر پزشکی Medical Officer اداره مهاجرت است.

‎ اداره مهاجرت کانادا راهکارهایی در این خصوص هم برای پزشکان معتمد خود و هم برای افسران پزشکی Medical Officers منتشر کرده است.

‎نتایج معاینات، مصاحبه و آزمایشات پزشکی معمولا به یکی از دفاتر پزشکی اداره مهاجرت Regional Medial Office ارسال می شود.

‎ افسران پزشکی Medical Officers مدارک را بررسی می کنند و در این خصوص تصمیم گیری می کنند.

‎در حال حاضر دولت کانادا بابت هر کانادایی بالغ بر 5000 دلار در سال هزینه درمانی و خدمات عمومی می کند.

‎ اگر افسر پزشکی به این نتیجه برسد که هزینه های متقاضی یا همراهان او از این میزان بیشتر می شود، مسأله را به افسر مهاجرت اعلام می کند.

‎📌در دو مورد خاص به فرد اجازه ورود به کانادا داده می شود ولی لازم است پس از ورود تحت نظارت باشد. این دو مورد عبارتند از:

‎⛔سل غیر فعال Inactive Tuberculosis
‎⛔سیفلیس معالجه شده Treated Positive Syphilis
‎اگر با نظارت پزشکی بعد از مهاجرت Medical Surveillance مواجه بشوید وکیلتان در خصوص آنکه چه باید انجام دهید راهنمایی تان خواهد کرد. این قضیه جدی است و ممکن است منجر به اخراج شما از کانادا شود.

‎📌نکته آخر اینکه کسانی که به ویروس اچ آی وی HIV آغشته هستند نیز از سوی اداره مهاجرت راهکارهایی برای تحت نظر گرفتن بیماری در کانادا دریافت می کنند ولی به طور معمول وجود این ویروس نیازمند نظارت پزشکی بعد از مهاجرت و یا ممنوع الورود بودن به کانادا نیست.

‎❌بدیهی است که بحث آزمایشات پزشکی Medical Procedures آمیخته ای از مسایل پزشکی و حقوقی است. بنده در بخش اول کوچکترین تخصصی ندارم و مسأله را بیشتر از جنبه حقوقی آن بررسی کردم .

برچسب‌ها

ارسال پاسخ

ثبت نام کاربر در حال حاضر غیر فعال است. با مدیر سایت تماس بگیرید